Human Rights Watch

multimedia newsroom

افغانستان: افزایش حملات شورشیان بر افراد ملکی

دولت افغانستان و حامیان بین‌المللی آن باید کمک به قربانیان را افزایش دهد

Monday 07 May 2018


(نیویورک) ـ دیدبان حقوق بشر در گزارشی که امروز منتشر کرد، گفته است که افزایش حملات شورشیان بر شهروندان در افغانستان، خانواده‌ها و بازماندگان قربانیان را به‌شدت نیازمند حمایت‌ مالی، طبی و روانی‌ـ‌اجتماعی کرده است. دولت افغانستان باید برنامه‌هایی را روی دست گیرد تا به نیازمندی‌های قربانیان حمله‌های طالبان و افراد مسلح وابسته به گروه داعش رسیدگی صورت گیرد. این گزارش تحت عنوان «"هیج‌جایی امن نیست": حملات شورشیان بر افراد ملکی در افغانستان» حملات طالبان و گروه‌ دولت اسلامی ولایت خراسان (ISKP) که وابسته به داعش می‌باشد را از سال 2016 به ا‌ین‌سو مستند کرده است. در حالی‌که طالبان ادعا می‌کنند که آنها افراد ملکی را هدف قرار نمی‌دهند، اما این گزارش حملات بی‌رحمانه از سوی طالبان که هزاران کشته یا مجروح داشته است را مستند کرده است. گروه وابسته به دولت اسلامی ولایت خراسان (ISKP) اماکن غیرنظامیان در ساحات شهری افغانستان، به‌شمول چندین مسجد شیعیان را هدف قرار داده‌اند. این گزارش، بر اساس مصاحبه‌ با 45 قربانی ملکی حملات شورشیان و خانواده‌های آن‌ها انجام شده است، که عواقب دوامدار آسیب‌ها را برای خانواده‌ها و جوامع متأثرشده برجسته می‌سازد.

MORE LATEST NEWS
ALL STORIES

Philippines: Lasting Harm to Children from ‘Drug War’

Wednesday 27 May 2020

Length 04:16

4 0 0 0 0 0
Venezuela: Urgent Aid Needed to Combat Covid-19

Tuesday 26 May 2020

Length 01:35

1 0 0 0 0 0
Myanmar: Imagery Shows 200 Buildings Burned

Monday 25 May 2020

0 0 0 0 4 0
Burkina Faso: Armed Islamists Attack Education

Tuesday 19 May 2020

Length 01:00

1 0 6 0 0 0
If Not Now, When?

Thursday 07 May 2020

Length 03:36

3 0 10 0 0 0
Into the Abyss

Monday 04 May 2020

Length 00:50

5 0 5 0 2 0
Greece: Refugees Working to Protect Moria Camp from Covid-19

Wednesday 22 April 2020

Length 02:16

1 0 0 0 0 0
Guinea: Dam Displacement Destroys Livelihoods

Thursday 16 April 2020

Length 02:12

2 0 0 0 0 0
Zimbabwe: Unsafe Water Raises COVID-19 Risks

Wednesday 15 April 2020

Length 03:51

3 0 0 0 0 0
Kids Talk Coronavirus

Thursday 09 April 2020

Length 02:20

1 0 0 0 0 0
COVID-19 Response Update

Tuesday 07 April 2020

Length 02:01

1 0 0 0 0 0
Latin America: Cut Prison Crowding to Fight COVID-19

Thursday 02 April 2020

Length 00:55

1 0 0 0 0 0
COVID-19 : A Human Rights Perspective

Wednesday 01 April 2020

Length 01:57

1 0 0 0 0 0
Ohio, Texas Use COVID-19 to Stop Abortions

Friday 27 March 2020

Length 00:33

1 0 0 0 0 0
Hungary’s Orban Uses Pandemic to Seize Unlimited Power

Wednesday 25 March 2020

Length 01:00

1 0 0 0 0 0
People are Mobilizing to Help During the COVID-19 crisis

Monday 23 March 2020

Length 01:48

1 0 0 0 0 0
Egypt: Security Forces Disappear, Torture Children

Monday 23 March 2020

Length 02:30

1 0 4 0 0 0